Тема. Плакат. Види плакатів.
Екологічний плакат як один із видів плакатного мистецтва. Створення плакату «Екологія».
Мета: розширити уявлення учнів про плакат як вид графіки; познайомити
з видами плакатів; вчити створювати екологічний плакат; виховувати
дбайливе ставлення до природи: розвивати асоціативно-образне мислення засобами
мистецтва.Завдання:-
з’ясувати з чого складається плакат;
-
познайомитись
з видами плакатів;
-
навчити
створювати плакат на екологічну тематику;
-
розвивати навички групової роботи;
-
формувати ціннісне ставлення до природи.
Мистецька
абеткаПлакат – вид тиражної графіки.
Види плакатів: політичний, рекламний,
соціальний, культурологічний, навчально-інструктивний, афіша.
Екологія - це наука про взаємодію живих організмів і їх спільнот
між собою та із навколишнім
середовищем.
Кліп-арт (від англ. ClipArt ) - набір графічних
елементів дизайну для складання цілісного графічного дизайну.Обладнання для
вчителя: фарби, графічні матеріали (фломастери,
олівці, маркери); ноутбук, проектор, вірші
про природу.
Обладнання
для учнів: фарби, графічні матеріали (фломастери,
олівці, маркери); 1 ватман для чотирьох учнів.Зоровий ряд:
учнівські
плакати, презентація «Плакат».
Музичний
ряд: запис звуків
природи з музичним оформленням.Тип уроку: комбінований.
Техніка виконання:
малюнок
фарбами і графічними матеріалами.
Хід уроку
- Сьогодні ми будемо працювати у групах, тому обговорюйте питання тихо, не заважайте один одному. Виберіть командира групи, заповніть таблицю оцінювання роботи та кількості вірних відповідей на уроці.
ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку.
- Тема нашого уроку: «Плакат, Види плакатів. Екологічний плакат як один із видів плакатного мистецтва «Екологія». Завдання які ми маємо розв’язати:
- з’ясувати, з чого складається плакат;
ІІІ. Робота над темою уроку.
Бесіда.
- Що таке плакат? (Плакат це вид тиражної графіки.)
- Що зображують на плакаті? (Малюнки і написи.)
- Пригадаємо, які види графіки ми знаємо? (Станкова, тиражна, промислова.)
Плакат повинен привертати увагу глядача та коротко передавати інформацію за допомогою знаків, малюнків шрифту.
Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.
Друже мій, люби життя,
Люби людей, природу,
А кривду кинь у забуття,
Як камінь в тиху воду.
- Які асоціації у вас виникли після слухання вірша?
- Який образ намалювала ваша уява? Передайте його у композиції плакату.
Тематикою плакату може бути: захист тварин або лісів, заклик до боротьби за чисте повітря чи воду, заклик проти засмічування нашої планети. Ваші роботи ми обов’язково розвісимо у відповідних місцях нашого села, щоб вони виконували свою функцію – агітацію. Використайте усі засоби графіки та живопису, щоб привернути увагу суспільства до проблем екології аби не сталося так, як це змалювала у своєму вірші Ліна Костенко «Ще назва є, а річки вже немає».
Ще назва є, а річки вже немає.
Усохли верби, вижовкли рови,
і дика качка тоскно обминає
рудиментарні залишки багви.
І тільки степ, і тільки спека, спека,
і озерявин проблески скупі.
І той у небі зморений лелека,
і те гніздо лелече на стовпі.
Куди ти ділась, річенько? Воскресни!
У берегів потріскались вуста.
Барвистих лук не знають твої весни,
і світить спека ребрами моста.
Стоять мости над мертвими річками.
Лелека зробить декілька кругів.
Очерети із чорними свічками
ідуть уздовж колишніх берегів.
- Сьогодні ми будемо працювати у групах, тому обговорюйте питання тихо, не заважайте один одному. Виберіть командира групи, заповніть таблицю оцінювання роботи та кількості вірних відповідей на уроці.
ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку.
- Тема нашого уроку: «Плакат, Види плакатів. Екологічний плакат як один із видів плакатного мистецтва «Екологія». Завдання які ми маємо розв’язати:
- з’ясувати, з чого складається плакат;
ІІІ. Робота над темою уроку.
Бесіда.
- Що таке плакат? (Плакат це вид тиражної графіки.)
- Що зображують на плакаті? (Малюнки і написи.)
- Пригадаємо, які види графіки ми знаємо? (Станкова, тиражна, промислова.)
Плакат повинен привертати увагу глядача та коротко передавати інформацію за допомогою знаків, малюнків шрифту.
Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.
Друже мій, люби життя,
Люби людей, природу,
А кривду кинь у забуття,
Як камінь в тиху воду.
- Які асоціації у вас виникли після слухання вірша?
- Який образ намалювала ваша уява? Передайте його у композиції плакату.
Тематикою плакату може бути: захист тварин або лісів, заклик до боротьби за чисте повітря чи воду, заклик проти засмічування нашої планети. Ваші роботи ми обов’язково розвісимо у відповідних місцях нашого села, щоб вони виконували свою функцію – агітацію. Використайте усі засоби графіки та живопису, щоб привернути увагу суспільства до проблем екології аби не сталося так, як це змалювала у своєму вірші Ліна Костенко «Ще назва є, а річки вже немає».
Ще назва є, а річки вже немає.
Усохли верби, вижовкли рови,
і дика качка тоскно обминає
рудиментарні залишки багви.
І тільки степ, і тільки спека, спека,
і озерявин проблески скупі.
І той у небі зморений лелека,
і те гніздо лелече на стовпі.
Куди ти ділась, річенько? Воскресни!
У берегів потріскались вуста.
Барвистих лук не знають твої весни,
і світить спека ребрами моста.
Стоять мости над мертвими річками.
Лелека зробить декілька кругів.
Очерети із чорними свічками
ідуть уздовж колишніх берегів.
І. Організація класу.
-
познайомитись з видами плакатів;
-
створити плакат на екологічну тематику;
-
вчитись працювати у групах.
Перегляд слайдової презентації з коментарем вчителя.
-
Плакат це вид друкованого
мистецтва та різновид тиражної графіки, що виконується у різних графічних та
живописних техніках, є потужним засобом масової інформації та впливу на
свідомість людей.
Його можна
зустріти де завгодно: на вулиці, на рекламних щитах, у навчальних закладах та підприємствах, біля кінотеатрів чи концертних залів, у вітринах магазинів. Він може бути досить великим, від кількох метрів до кількох
сантиметрів у вигляді сірникової етикетки та поштової марки.
Засоби які допоможуть вам створити плакат це великий
розмір формату, яскраві кольори, лаконічна інформація (текст, малюнок).
Виділяють декілька
видів
плакатного мистецтва: політичний, рекламний, соціальний, культурологічний, навчально-інструктивний, афіша.
Політичний плакат має бути пов’язаний з конкретною особою, легко запам’ятовуватися, нести позитивний вплив.
Рекламний плакат складається з
малюнка та короткого тексту, які доповнюють один одного. Для створення плакату використовуються контрастні
поєднання кольорів, які добре помітні на відстані.
Соціальний плакат відповідає соціальним потребам
суспільства і торкається питань здоров’я нації, профілактика хвороб, соціальної
підтримки людей.
Культурологічний плакат відображає питання, пов’язані з самовизначення нації, історичною спадщиною, етнонаціональними цінностями, історико - культурними пам’ятками та визначними постатями.
Навчально - інструктивний плакат пропагує наукові знання, методи праці, різні правила. На відміну від інших видів плаката, містить значну кількість тексту, серію малюнків і призначений для тривалого використання.
Афіші рекламують шоу, концерти, вистави,
спортивні заходи, презентації, виставки.
Тема нашої
роботи «Екологія» - надзвичайно актуальна. Давайте пригадаємо, що означає
термін «екологія» (відповіді дітей). Екологія
- це наука про взаємодію живих організмів і їх спільнот між собою та із
навколишнім середовищем. Розвинути
ваші асоціації та створити композицію плакату допоможе вірш Б. Лепкого та фото
прекрасних пейзажів нашої планети, серед яких ви упізнаєте місцеві краєвиди.
-
Про що
розповідається у вірші?
-
Які образи
виникли у вашій уяві після прослуханого твору?
Перегляньте зразки шрифтів та кліп – артів які можна використати для
створення графічної композиції.
ІV. Самостійна робота дітей у групах над плакатами.
V. Аналіз та оцінювання робіт. Підсумок уроку.
Командири груп звітують про виконану роботу за таблицями оцінок та
презентують плакати. Вчитель виставляє бали.
Немає коментарів:
Дописати коментар